Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Türk Kadınları Kültür Derneği (TÜRKKAD) Burs Başvurusu

13194 kez okundu
18 ağustos 2015 salı

Türk Kadınları Kültür Derneği (TÜRKKAD) İstanbul Şubesi, maddî imkânları kısıtlı olan başarılı üniversite öğrencilerine karşılıksız eğitim bursu sağlamaktadır.

2015-2016 öğretim yılı burslarından yararlanmak için, 17-28 Ağustos 2015 tarihleri arasında bu sayfadan burs başvurusunda bulunabilirsiniz.

Burslarımız ile ilgili sorularınız için öncelikle Yüksek Öğrenim Burs Yönetmeliği’ni incelemenizi tavsiye ederiz. Sorunuz olursa burs.istanbul@turkkad.org adresine iletebilirsiniz.

Burslara başvurmak isteyen kişilerin yüksek öğrenim kurumlarından birinde öğrenci olarak kayıtlı olmaları veya bir yüksek öğrenim kurumuna girmeye hak kazanmış bulunmaları gereklidir.

Burs başvuruları her Ağustos ayında TÜRKKAD İstanbul’un internet sitesi üzerinden yapılır.

Bursiyerlerin Belirlenmesi

Burs başvuruları tamamlandıktan sonra TÜRKKAD İstanbul Burs Komisyonu, başvuruları değerlendirerek, başarılı ve maddî imkânları kısıtlı adaylara öncelik verecek şekilde burs almaya hak kazananları belirler.
Burs almaya hak kazananlar TÜRKKAD İstanbul’un internet sayfasında duyurulan tarihte ilân edilir.
Burs almaya hak kazananlar, aşağıdaki evrakları tamamlayarak TÜRKKAD İstanbul’a posta ile göndermeli ya da elden teslim etmelidirler:
Nüfus cüzdanı fotokopisi
Öğrenci belgesi
İş Bankası’nda kendi adına açılmış banka hesabına dair bilgiler (hesap no, IBAN no)
Burs ödemesi, bir eğitim-öğretim yılı boyunca Ekim ve Temmuz ayları arasında, 10 ay süreyle bursiyerin bildirdiği banka hesabına yapılır. Evrakları eksik olan bursiyerlere ödeme yapılmaz.

Bursun Devamı ve Kesilmesi
Bursun devam etmesi için genel aritmetik not ortalamasının 4 üzerinden en az 2.20, 100 üzerinden ise en az 60 olması gerekmektedir.
Burs, Madde 9’da belirtilen genel aritmetik ortalama ile ilgili şartlar yerine getirildiği müddetçe normal öğrenim süresi boyunca (örneğin Tıp Fakültesi için 6 yıl, Edebiyat Fakültesi için 4 yıl vb.) ödenmeye devam eder. Hazırlık da bu süreye dahildir.
Bursiyer, her öğretim yılı başında, ders kaydını yaptırdıktan sonra yeni öğretim yılına ait öğrenci belgesi ile birlikte transkriptini de göndererek öğrenciliğinin devam ettiğini belgelemelidir. İlgili belgeler, TÜRKKAD İstanbul’a ulaştırılmadıkça bursiyerin bursu ödenmez.
Belgelerini ilgili öğretim yılı içerisinde göndermeyen ve/veya irtibat kurulamayan bursiyerin bursiyerliği iptal edilir.
Normal öğrenim süresi sona eren veya not ortalaması Yönetmelik’in gerektirdiği seviyenin altına düşen veyahut öğrencilik ile ilişkisi herhangi bir şekilde kesilen bursiyerlerin burs ödemeleri durdurulur.
 

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Başvuru