Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Turkcell, Geleceği Üniversitelerde Yazıyor

3770 kez okundu
13 ekim 2015 salı

Turkcell’in 'Geleceği Yazanlar' ekibinin mobil uygulama ve geliştirme alanındaki bilgi birikimi ve deneyimlerini üniversite öğrencileriyle paylaşmak üzere şimdiye kadar 81 üniversitede hayata geçirdiği 'Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri', bugüne kadar 61 ilde 81 üniversite 5 bin öğrenciye eğitim veren 'Geleceği Yazanlar' ekibi sene sonuna kadar toplam 81 ilde 101 üniversitede eğitimlerini gerçekleştirecek. Şirketten yapılan açıklamaya göre; Türkiye’yi yazılım geliştirme alanında daha iyi bir konuma getirmek amacıyla gerçekleşen eğitimlerde, mobil uygulama geliştirmeye odaklanılacak.

Turkcell Terminal ve Mobilite Direktörü Anıl Gül konuyla ilgili, “Gençlerimizin girişimcilik, yazılım geliştirme alanında yarattığı yenilikçi fikirlerinin, tüm Türkiye için bir kazanıma dönüşmesi için hayata geçirdiğimiz 'Geleceği Yazanlar' projemiz kısa sürede bir yazılım okuluna dönüştü. Bu okuldan daha çok kişi fayda sağlasın düşüncesiyle de Geleceği Yazanlar ekibimiz 'Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri'ni hayata geçirdi. Türkiye’nin dört bir tarafında toplam 81 üniversitede binlerce gencimizle bu eğitim vesilesiyle bir araya geldik. Tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa kadar birçok alanda toplumsal ve sektörel fayda sağlayacak mobil yazılım oluşturabilme potansiyeline sahip öğrencilerimizle tanıştık. Var olan bu potansiyeli keşfetmenin, desteklemenin ve beslemenin çok önemli olduğunu düşünüyorum. Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizin teknoloji ile sosyal dönüşümüne katkı sunabilecek farklı projeler üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRMENİN PÜF NOKTALARI

Mobil platformların tanıtıldığı ve genel bilgilerin verildiği 'Geleceği Yazanlar Üniversite Eğitimleri'nde öğrencilere Android platformunda bir mobil uygulamanın nasıl geliştirileceği ve geliştirilen bu uygulamanın mobil pazarlarda nasıl yayınlanacağı öğretiliyor. Ardından o ana kadar aktarılan eğitimin verimliliğini ölçmek adına Geleceği Yazanlar portalında yer alan Android 101 sınavı yapılıyor ve öğrenciler bu sınavla Geleceği Yazanlar portalıyla tanışarak ‘Geleceği Yazanlar’ projesinin bir üyesi olabiliyor. 

Kaynak İha