Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

TurkishWin Ezber Bozanlar

3974 kez okundu
26 kasım 2015 perşembe

                                               

EZBER BOZANLAR

9 Aralık, 2015

18.15- 20.45

@ Microsoft İstanbul Ofisi

Harika konuşmacılarımızın ezber bozan hikâyelerini dinlemek için sizleri bekliyoruz.

Münteha Adalı, Girişimci & Melek Yatırımcı

Defne Kepcan, Seferihisar Çocuk Belediye Başkanı

Sera Tokay, Orkestra şefi

Evrim Aras, Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su

 

KONUŞMACILAR 


Evrim Aras, Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’sudur. 1979 Ankara’da doğan Evrim, İstanbul Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Bölümü’nden 2001’de mezun oldu. 2001 yılından bu yana Aras Kargo’da Şube personeli, Şube Yönetmen Yardımcısı, Marmara Bölgesi Müşteri Hizmetleri temsilcisi, Halkla İlişkiler sorumlusu, Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İnsan Kaynaklıklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak da görev yapan Evrim, Temmuz 2007 tarihinde Genel Müdürlük görevini yürütmeye başladı. 2008-2013 yılları arasında Aras Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Evrim 2013 yılı itibariyle görevine Aras Kargo Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su unvanı ile devam etmektedir. Bir erkek çocuk annesi olan Evrim, TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, KAGİDER ve TÜSİAD üyesidir. Evrim 2015 yılında, IAIR Global Economy ve Sustainability organizasyonu tarafından, 2015 yılının özel kategorisi yılın kadını ödülünü almıştır.
 
Defne KEPCAN 10 Aralık 2001'de doğdu, Seferihisar'da yaşıyor. Eğitim hayatına Muharrem Gülpınar Ortaokulu'nda devam ediyor. Seferihisar Belediyesi'nde jimnastik grubunda takım kaptanlığı yapıyor. Seferihisar Çocuk Belediyesi başkanı olarak çalışıyor. Köylerde ağaçlandırma projesi, hayvan barınağı Defne'nin gerçekleştirdiği ve desteklediği projelerinin başında geliyor. Defne'nin hedefi iyi bir üniversitede eğitim görmek ve ülkesine faydalı bir siyasetçi olabilmek. Son yıllarda dünyada tanınmaya başlayan Seferihisar'ı gelecekte tarihi, denizi, kültürü, zeytini ve mandalinasıyla bütün dünyanın tanıdığı bir ilçe olarak görüyor.
 
Münteha Adalı, 1964 yılında Siverek’de doğdu. Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. 1987-1996 yıllarında Yapı ve Kredi Bankası Dış işlemler departmanında çalıştı. Aynı zamanda kariyer planlamada eğitmen olarakta görev aldı. Bankada çalışmaya başladığı ilk günden beri kendi işini yapma bilinciyle hareket etti. Her zaman çalışma hayatını, üstüne para aldığı bir kurs gibi algıladı. Kendi işini yapma fırsatını yakaladığı ve hazır olduğunu hissettiği an ticarete atıldı. Eşi ve 5 arkadaşının birlikte 1992 yılında Endüstriyel Temizlik Makineleri’nin ithalatı ve satışı amaçlı kurdukları firmaya, kuruluş işlemlerinde bankacı olarak katkısı oldu.1996 yılında firmaya geçişi ile birlikte hizmet bölümüne ağırlık verildi. Girişimcilik ruhunu vazgeçilmez olmak adına projeler gerçekleştirmek üzerine kurdu. Firmanın yöneticisi, hizmet satışçısı ve personelcisi gibi sıfatlarla her alanda çalışarak 1 yıl içinde cirosunu 0’ün üzerine çıkartıp, referansları olmadan verdiği güven ile Türkiye ekonomisine katkıda bulunan tüm firmalarla çalışma imkânı yakaladı. Sektörlerinde Türkiye’nin önde gelen firmaların vizyon ve misyonlarına uygun, kaliteli hizmet üretimi çalışmalarına verdiği katkılardan dolayı teşekkürler aldı. İş hayatındaki başarılarını sosyal hayatta da sürdürdü. 2004 yılında Kadın Girişimcileri Derneği’nin üyesi oldu.2009 -2010 TOBB İstanbul Kadın Girişimciler Kurul üyeliği yaptı. Girişimci, eğitmen, eş, anne ve sosyal hayattaki başarıları ve çevresindeki herkese bildiklerini öğreterek katma değer sağlama düşüncesi ile hareket etmektedir. Münteha Adalı evli 2 çocuk annesidir.
 
Serâ Tokay, profesyonel orkestra şefidir. Doktora tezini Paris Sorbonne I. Universitesi felsefe bölümünde ve neuroscience cognitive alanında Ferrara Universitesi Fizyoloji bölümünde tamamladı. Paralel olarak sürdürdüğü müzik eğitimini Lozan Yüksek Konservatuarında piyano, teori ve orkestra yönetimi alanında gerçekle?tirdi. 
Serâ Tokay profesyonel orkestra şefliği kariyerini Şi?li Senfoni Orkestrası ve Paris’te kurduğu Philharmonie de Chambre Lutèce ile Avrupa ve Amerika’da verdiği konserlerle sürdürdü. Orkestra Stravinsky’nin son dönem orkestral yapıtlarının özgün versiyonlarını yorumlamak amacıyla Fondation Stravinsky tarafından Genevre’ye davet edildi. Husserl fenomenolojisi ısığında ele aldığı orkestra ve ?ef arasındaki empatik ilişki projesi, « ayna nöron »ların bulucusu Parma ekibinin ilgisini çekti. Nörofizyolojist Luciano Fadiga ve ekibiyle Ferrara, Paris ve İstanbul’da birçok orkestrayla kinematik ve elekroansefalografik kayıtlar gerçekleştirdi.

Etiketler: Turkishwin