Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Türkiye Gençlik Vakfı Burs Başvuruları Başladı!

15157 kez okundu
03 aralık 2015 perşembe

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 2015-2016 öğrenim yılında lisans veya ön lisans programlarından birine kayıtlı olan ihtiyaç sahibi öğrencilere burs vermektedir.

Kimler burs başvurusunda bulunabilir?

Vakfımız; geçmişini bilerek geleceğe bakabilen, fikri ve kültürel yönden donanımlı, bilimsel düşünce yapısına sahip bir gençlik yetiştirmeyi kendisine gaye edinmiştir. Türkiye Gençlik Vakfı kendini daima geliştiren, başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere öğrenim bursu ile destek olur.

Türkiye Gençlik Vakfı; maddi imkânları sınırlı gençlerimize burs imkânı sunarak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, gençlerimizi topluma yararlı hale getirmek, özgüveni yüksek bireyler olmalarına maddi ve manevi katkıda bulunmak amacındadır.

Türkiye Gençlik Vakfı bursu; devlet üniversiteleri ile vakıf üniversitelerinin (%100 burslu) lisans ve ön lisans bölümlerinde okuyan öğrencilere verilecektir. Burs başvuruları internet ortamında doldurulacak başvuru formları üzerinden yapılacaktır. Uygun bulunan adaylar mülakata çağırılacak ve değerlendirilecektir. Değerlendirme yapılırken başvuru formundan elde edilen bilgiler objektif olarak dikkate alınacaktır.

Burs Verilecek Öğrenciler İçin Aranan Kriterler:

T.C. vatandaşı olması
Lisans veya ön lisans programlarından birine kayıtlı olması
Akademik başarı
Ekonomik durumu
Sosyal başarısı

*Başvuru Tarihleri: 1-10 Aralık

*Mülakat Tarihleri: 11-20 Aralık

*Sonuçlar: Burs almaya hak kazanan öğrencilere 28 Aralık Pazartesi günü mail yoluyla bildirim yapılacaktır.

Burs başvurusu için tıklayınız

Kaynak