Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Türkiye'nin En Popüler Youtube Kanalları

18266 kez okundu
23 eylül 2016 cuma

Yeni nesil yayıncılığın en büyük adaylarından olan Youtube artık hem profesyonel yapımlara hem de amatör yapımcılara yayın ortamı sağlamakta. Artık gamerlar, modacılar, haberciler, eğitimciler ve diğer alanlardaki insanlar düşüncelerini, paylaşacaklarını, ellerindeki bilgiyi artık görsel olarak hazırlayarak Youtube’a yüklüyor. Yazılı içeriklerden daha çok talep gören ve hemen tüketilen görsel içerikler için en bilinen ortam olan Youtube’da, konularına göre en popüler olan kanalları sizler için listeledik:

Yemek

 • Nefis Yemek Tarifleri: Soru cevapları, Bugün Ne Pişirsem bölümü ve herkesin gönderebildiği tarifleriyle en popüler mutfak sitelerinden olan Nefis Yemek Tarifleri, tariflerin yapımını video olarak paylaştığı Youtube kanalında 609.000’den fazla aboneye sahip.
 • İdil Tatari: Kolay, pratik ve lezzetli yemek ve tatlı tariflerinin yanı sıra hayat kurtaran mutfak ipuçları da paylaşan İdil Tatari, haftada 5 gün video yayınlamakta. 400.000’den fazla aboneye ve 40 milyondan fazla görüntülenmeye sahip olan İdil Tatari’nin Youtube kanalı, abone olunması gereken kanallar arasında yer almakta.
 • Yemek.com: Yemek Sepeti’nin içerik sitesi olan Yemek.com ilk kez yemek yapanından profesyoneline, herkes için yemek ve içecek tarifleri, rehberler ve haberler sunuyor. Youtube’da oldukça aktif ve popüler olan Yemek.com, kanalda rehberler, tarifler ve yapımları anlatan videolar paylaşıyor. Kanalın şu an 68.000’den fazla abonesi bulunmakta.

 

Moda ve Güzellik

 • Merve Özkaynak: 500.000’den fazla aboneye sahip olan kanalıyla Merve Özkaynak, moda, alıveriş, makyaj, saç, cilt bakımına dair düzenli olarak video paylaşan en popüler Türk Youtuberlar arasında yer alıyor. 
 • Duygu Özaslan: 547.000 abonesiyle moda, makyaj ve güzelliğe dair videolarıyla en popüler Youtube kanalları arasında yer alan Duygu Özaslan, aynı zamanda Vlog videolarıyla da günlük paylaşımlar yapmakta.
 • Sebile Ölmez: Youtube'da güzellikle ilgili bildiklerini, yeni aldıklarını, sevdiklerini sevmediklerini, ilgisini çekenleri, alışverişlerini, makyaj ve saç modellerine dair pratik bilgiler ve birçok şeyi Youtube kanalında paylaşan Sebile Ölmez, 570.000 aboneye sahip popüler bir Youtuber.

 

Oyun

 • Burak Oyunda: Aynı zamanda Türkiye’nin en popüler Youtuber’ı olan Burak Şahin, Türk gamerların en çok takip ettiği Youtuber. Minecraft ve GTA videolarıyla ilgi toplayan Burak Oyunda, oyunlarda geçemediğiniz yerleri, ilginç muhabbetiyle eğlendirerek anlatıyor. Burak Muhabbette isimli röportajlar, sohbetler ve muhabbetler içeren Burak Oyunda kanalı 2 milyondan fazla aboneye sahip.
 • Muratabigf: 1 Milyon 300 bine yakın abonesiyle MuratAbiGF kanalı 2011’den bu yana, başta FPS ve strateji oyunları olmak üzere birçok oyunu “yaşayarak” oynuyor ve güzel muhabbetiyle birlikte paylaşıyor.
 • PintiPanda: 340.000’den fazla aboneye sahip olan, takipçileri arasında kısaca Panda olarak bilinen PintiPanda “PintiPanda TV ekranlarına hoşgeldiniz arkadaşlar, nasılsınız iyi misiniz afiyette misiniz?” girişiyle, oyunlardaki ani tepkileriyle ve canlı yayın videolarındaki seyirciyle olan muhabbetiyle oldukça sıcak ve güldüren oyun kanallarının başında geliyor.

 

Teknoloji

 • Technopat: “Technopattan herkese merhaba ben Recep Baltaş, ben Ali Güngör” girişiyle beyinlere giren, Türkiye’nin en popüler, en bilinçli ve en sosyal teknoloji forumuna sahip Technopat.net’in Youtube kanalı, 300.000’den fazla aboneye sahip. Kanal güncel haber ve rehber videolarıyla birçok soruya cevap vermekte, birçok cihazın inceleme videosunu paylaşmakta ve her bütçeye uygun sistem toplama videoları hazırlamakta.
 • Webtekno: “Türkiye'nin en büyük ve en samimi teknoloji kanalı” mottosuyla yayın yapan Webtekno, 1 milyondan fazla abonesiyle en sevilen ve en çok takip edilen teknoloji kanalına sahip. Kanal, ürün ve mobil uygulama incelemeleri, Vloglar, rehberler ve oldukça ilginç sağlamlık test videoları içermekte.
 • TeknoSeyir: Teknoseyir.com’un 220.000’e yakın aboneye sahip olan Youtube kanalı akıllı telefon, tablet, bilgisayar ve diğer elektronik cihazları inceleyerek yorumluyor. Ayrıca haberler, otomobil incelemeleri ve röportajlar hazırlayarak kullanıcılara yönelik rehber nitelikte videolar paylaşıyor.

 

Bilgi

 • Ruhi Çenet: Etkileyici, derinden gelen ses tonuyla, seçtiği konularla insanın içini ürperten, bilgilendiren ve şaşırtan videolar paylaşan Ruhi Çenet’i bilmeyen veya görmeyen yoktur herhalde. Ruhi Çenet Videoları isimli ve 1.5 milyondan fazla abonesi olan kanalıyla Ruhi Çenet, en şaşırtıcı ve ürkütücü bilgileri paylaşan bir kanal.
 • Cavit Pancar: Daha önce “Pancar Tarlası” ismiyle yayın yapan ve şu an kendi ismiyle videolar paylaşan Cavit Pancar Osmanlı tarihi, bilimsel konular, ilgin bilgiler ve korkunç olaylarla ilgili videolar hazırlıyor. Kanalın şu an 165.000 abonesi bulunmakta.  
 • Barış Özcan: Sanat, tasarım, bilim, teknoloji, kitaplar ve daha birçok konuyu “hikaye anlatıcılığı” perspektifinden sunan Barış Özcan, 214.000 abonesi olan kanalında aynı zamanda gezdiği yerleri de videolar halinde paylaşıyor.

 

Müzik

 • Netd: Birçok ünlü sanatçıyla işbirliği yapan Netd, 3.9 milyon abonesiyle Youtube’un en popüler Türk kanallarından birisi. Bilip bilmediğiniz birçok sanatçının ve şarkıcının müziklerini bu kanalda bulmanız mümkün.
 • Poll Production: Müzik ve eğlence kategorisinde Türkiye’nin en ünlü isimlerinin müziklerini ve videolarını bulunduran Poll Production kanalı da hali hazırda 730.000 aboneye sahip, en popüler müzik kanallarından birisi.
 • MüzikPlay: 500.000 aboneli MüzikPlay türlere göre oynatma listelerine sahip ve amatör isimlerden profesyonel isimlere birçok müzik videosu barındıran bir kanal.

 

Komedi

 • Cem Yılmaz: Şüphesiz Türkiye’nin en başarılı komedyenlerinden olan Cem Yılmaz, hem eski gösterilerinden, filmlerinden ve reklamlarından kesitleriyle, hem de abisi Can Yılmaz ile çektiği kısa videolar ile en beğenilen, takip edilen Türk Youtuberlarından biri. Cem Yılmaz, 2 milyondan fazla aboneye içerik üretmeye ve paylaşmaya devam ediyor.
 • Tolga Çevik: Tolga Çevik, özellikle Komedi Dükkanı ve Arkadaşım Hoş geldin serisiyle çok güldüren ve en çok takip edilen komedyenler arasında yer almayı başardı. Bu sıralarda da Müdür N’aptın gösteri serisine devam eden Tolga Çevik, Youtube kanalında bu gösterilerden ve kendi çekimlerinden olan videoları paylaşıyor.
 • BKM: 500.000’den fazla aboneye sahip olan Beşiktaş Kültür Merkezi (BKM), yapmış oldukları birçok komedi eserini resmi Youtube kanalında paylaşmaya devam ediyor. Kanalda Ata Demirer stand-upları, Çok Güzel Hareketler Bunlar, Düğün Dernek, Bir Demet Tiyatro, Güldür Güldür gibi birçok komediye dair videolar bulunmakta.

 

Spor

 • Berkay Türkkan: Sporda ön önemli şeylerden biri de sporu doğru yapmaktır. Hem erkeklere hem kadınlara yönelik olan ve fitness, vücut geliştirme, supplement ve sağlıklı beslenmeye dair birçok rehberi kendi kanalında paylaşan Berkay Türkkan, işin doğrusunu ve en iyi yöntemini videolar halinde uygulamalı olarak gösteriyor.
 • Hakan Fitness: Fitness ve vücut geliştirmeyle ilgilenenlerin takip etmesi gereken bir diğer kanal olan Hakan Fitness, özellikle “Evde Yapılabilecek Hareketler” videolarıyla sporculara kılavuz olacak videolar hazırlıyor.
 • AğırSağlam: Vücut geliştirmeye, fitnessa, sağlıklı beslenmeye bilimsel açılardan yaklaşan AğırSağlam kanalı, yeni başlayanlardan profesyonellere egzersiz, supplement, ipuçları, beslenme ve kas gelişimi ile ilgili videolar paylaşıyor. AğırSağlam kanalı da 160.000’den fazla aboneye sahip.

 

Bilim

 • Evrim Ağacı: ODTÜ Biyoloji ve Genetik Topluluğu'na bağlı olarak görev yapan, Türkiye’nin Evrimsel Biyoloji alanında en aktif bilim sitelerinden olan Evrim Ağacı, Youtube kanalında jeoloji, biyoloji, genetik, evrim gibi konularda bilimsel videolar hazırlıyor ve sunuyor.
 • Meraklı Maymun: Teknoloji, mühendislik ve popüler bilim konularında videolar hazırlayan Meraklı Maymun, Sen de Yap, Arduino ve Raspberry Pi video serileriyle eğitim videoları da hazırlıyor. Meraklı Maymun kanalı 60.000’den fazla aboneye sahip.
 • Mucit Kafa: Amatör olarak popüler bilim ve teknoloji konularında videolar hazırlayan Mucit Kafa kanalı inceleme, haber, teknik rehberler, eğitimler ve vloglar içermekte. 
Etiketler: Youtube