Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Türkiye’nin Miami’deki Gururu: Okan International University

4916 kez okundu
27 nisan 2015 pazartesi

Türk yükseköğrenim hayatına kazandırdığı ilklerle adından söz ettiren Okan Üniversitesi, uluslararası arenadaki eğitim faaliyetlerini farklı bir boyuta taşıyarak dünyanın en önemli cazibe merkezlerinden Miami’de kampüs açtı.
ABD yasalarına göre kurulan Okan International University Miami, hem Türk öğrencilere hem de farklı dünya ülkelerinden öğrencilere eğitim alternatifleri sunacak.
1999’da 85 öğrencisiyle çıktığı yolda bugün 18 bin öğrenciye hizmet veren Okan Üniversitesi, 15 fakülte, yüksekokul ve enstitülerinde 150’yi aşkın önlisans, lisans ve lisansüstü programıyla dikkat çekiyor. Türkiye’de ilk kez başlattığı “Girişimcilik Dersi”, İngilizcenin yanında Çince, Rusça ve Arapça ikinci yabancı dil eğitimi, “Kariyer ve Yaşam Programı”, “Happy Life” ve daha birçok farklılığıyla öne çıkan üniversite, 15. yılını geride bırakırken bu kez de ülkemize uluslararası ölçekte büyük prestij kazandıracak bir hamleyle adından söz ettireceğe benziyor.
ABD’nin Florida eyaletine bağlı Miami şehrinde hazırlık çalışmaları bir yıldır devam eden Okan International University, Amerikan yasalarına uygun şekilde geçtiğimiz günlerde kuruldu. Ekonomi, turizm ve eğlence gibi farklı alanlarda sadece ABD’nin değil tüm dünyanın gözde şehirlerinden birisi olan Miami’de ülkemizi en iyi şekilde temsil etmeyi hedefleyen Okan International University,  hem Okan Üniversitesi öğrencileri hem de ABD'de yükseköğrenim görmek isteyen tüm dünyadan gençler için yeni eğitim fırsatları sunacak. Okan International University, ileri düzeyde İngilizce öğrenmek isteyen Türk öğrencilere, üniversite eğitiminin bir bölümünü veya tamamını ABD'de gerçekleştirme fırsatını sunuyor.  
İngilizce Dil Hazırlık sınıfını Miami’de okuma imkanı
2015-2016 Akademik Yılı’ndan itibaren Okan Üniversitesi’nin ücretli bölümlerine yerleşen öğrenciler, İngilizce Dil Hazırlık sınıfını isterlerse Okan International University'de ek bir eğitim ücreti ödemeden okuyabilecekler. Ayrıca her sınıftan dileyen öğrenciler, Miami Kampüsü’nde Haziran 2015'te açılacak İngilizce Yaz Programı ile ESL Sertifikası alabilecekler. 
Önümüzdeki akademik yılda “İşletme”, “Turizm Yönetimi” ve “Sağlık Yönetimi” alanlarında lisans ve yüksek lisans programlarıyla eğitime başlayacak olan Okan International University’de örgün eğitimin yanı sıra uzaktan eğitim programları da yürütülecek. Üniversite sadece Türk öğrenciler için değil, programlara ilgi duyan farklı ülkelerden gençler için de önemli bir alternatif olacak.

http://www.asilhaber.net/turkiyenin-miamideki-gururu-okan-international-university-h20250

Etiketler: