Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Türkmen: "Üniversite Harçları Kalkacak"

2688 kez okundu
28 nisan 2015 salı

CHP Adana Milletvekili Adayı Av. Elif Doğan Türkmen bir araya geldiği gençlere, CHP’nin üniversite öğrencileri ile ilgili projelerini anlattı. Eğitimdeki haklardan herkesin ücretsiz ve eşit bir şekilde faydalanması gerektiğini savunduklarını söyleyen Türkmen, üniversite harçlarını tamamen kaldıracakları sözünü verdi.
Seçim çalışmalarını sürdüren Elif Doğan Türkmen partisinin Yüreğir İlçe Gençlik Kolları üyeleri ile yaptığı toplantıda, tüm gençlere bu projelerin anlatılması gerektiğini belirtti. Türkmen, “Eğitim, sosyal devlet anlayışını benimsemiş ülkelerin gereği olarak, tıpkı sağlıkta da olması gerektiği gibi ücretsiz olmalı. Eğitim almak, sadece zenginin değil, herkesin hakkı. CHP, sadece üniversite öğrencileri konusunda değil, bütün projelerinde bu anlayışı benimseyerek yola çıkmış bir partidir. Yaşanacak bir Türkiye’de, yarınımızın teminatı olan çocuklarımız ve gençlerimiz hayata geçireceğimiz çağdaş eğitim sisteminden eşit şekilde faydalanacak. Bu Cumhuriyet Halk Partisi’nin 76 milyona sözüdür.” dedi.
Elif Doğan Türkmen’i seçim ofisinde ziyaret eden üniversite öğrencileri ve üniversiteye hazırlanan gençler, harçların kaldırılması sözünü veren Cumhuriyet Halk Partisi’nin eğitim ile ilgili projelerini önemsediklerini belirttiler. Gençlerin bu ilgisinden büyük memnuniyet duyduğunu kaydeden Elif Doğan Türkmen, CHP’nin ülke genelindeki projelerinin yanı sıra her alanda olduğu gibi eğitimde de gerileyen Adana’nın eğitimi ile ilgili iyileştirme sözü verdi. Türkmen’i dikkatle dinleyen gençler de 7 Haziran seçimlerinde oylarını CHP’ye vereceklerini vurguladılar.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/Adana-Haberleri/turkmen-universite-harclari-kalkacak_99802

Etiketler: