Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Twitter Timeline Yine Değişti

3314 kez okundu
11 şubat 2016 perşembe

Popüler mikro blog uygulaması Twitter zaman akışını bir kez daha değiştirdi. Zaman akışının kronolojik yapısının dışına çıkan Twitter, kullanıcıları daha mutlu etmek için  tüm akışın kaderini algoritmalara bırakmadı. Bakalım bu değişikliği kullanıcılar nasıl karşılayacak?

Twitter’ın yeni olarak lanse edilen zaman akışı, geçtiğimiz yıl sunulmaya başlanan “Siz Uzaktayken” (While You Were Away) özelliğini temel alıyor. Yeni haber akışı, Siz Uzaktayken özelliğini çok daha sık ve verimli kullanmayı amaçlıyor.  Twitter kullanıcıları zaman akışından bir süre uzak kaldıktan sonra yeniden Twitter’ı açtıklarında zaman akışlarında kendileri için öncelikli olabilecek tweet’leri görüyorlar. Twitter bu tweet’lerin neler olabileceğini algoritmalarıyla tahmin ediyor. Kullanıcılar normal zaman akışlarına her zamanki gibi sayfayı yineleyerek ulaşabiliyor.

Twitter’ın yeni zaman akışı özelliğini kullanmak yine kullanıcı tercihine bağlı. İsterseniz zaman akışınızda Ayarlar’a giderek, “Bana en iyi Tweet’leri önce göster” seçeneğini kapatarak geleneksel Twitter zaman akışını kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yeni zaman akışı, Twitter’ın çok sevilen gerçek zamanlı doğasına aykırı değil. Bununla birlikte önemli tweet’lerin kaybolmasını engelleyerek zaman akışından daha fazla değer yaratmayı amaçlıyor, kullanıcıları için. Yeni zaman akışı kullanıcı geri dönüşlerinin alınmasıyla birlikte önümüzdeki haftalarda herkese açılacak.

Etiketler: Twitter