Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Uber'den 20 TL'lik Yolculuk Hediye!

9943 kez okundu
07 mayıs 2018 pazartesi

UBER NEDİR? NASIL KULLANILIR?

Artık yolculuk deyince akla o geliyor, hem de lüks olmasına rağmen hesaplı. Son zamanların en popüler uygulamalarından olan UBER neymiş gelin birlikte inceleyelim..

Neyin nesi bu UBER?

2008 yılında, karlı bir Paris akşamında taksi bulamayan Travis Kalanick ve Garrett Camp, bu zorluğun arkasından UBER fikrini ortaya atarak tam anlamıyla krizi fırsata çevirdiler. Uygulama sayesinde bulunduğunuz noktaya araç seçeneklerinden birini çağırıp varış noktanızı ayarlayabilir, üstelik ödeyeceğiniz ücreti de önceden görebilirsiniz. Dünya çapında 5 milyara yakın kullanıcısı olan UBER, Türkiye’de uberXL, uberFAMILY ve taksi hizmeti vermekte. Ayrıca Sevgililer Günü’nde uberSERENAT ve Kitap Hediye Günü’nde uberKİTAP hizmetleri vererek uygulamaya yepyeni bir boyut kattı.

Siz sormadan biz söyleyelim, UBER ülkemizde tamamiyle yasal ve her ticari kuruluş gibi vergi ödemekte.

Nasıl kullanırım?

UBER’i App Store ve Google Play üzerinden tamamen ücretsiz olarak indirip kendinize bir hesap açarak başlayın. “Nereye?” kutucuğuna varış noktanızı girip araç seçin, böylece yolculuk ücretinizi önceden görebilirsiniz. Aracı çağırdıktan sonra sürücüye ve araca dair detayları görebilir, yolculuk boyunca güzergahı harita üzerinden izleyebilirsiniz. Ödeme yöntemini yolculuktan önce tercih ederek nakit veya kredi kartı ile yapabilirsiniz. Ayrıca yolculuk bittikten sonra puan verebilir, yorum yaparak yolculuk ve sürücünüz hakkında geri bildirimde bulunabilirsiniz.

UBER’in meşhur XL araçları

6 kişiye kadar yolcu kapasiteli son model araçlarla yolculuk hem konforlu hem eğlenceli! Geniş ve tertemiz araçlarla yolculuklar her zamankinden keyifli hale geliyor. Yani izlediğimiz tüm Instagram hikayeleri gerçek ??

“Bi yerde buluşup gidelim” günleri geride kaldı ??

UBER’in belki de en iyi özelliklerinden biri durak ekleyebilme özelliği. Bulunduğunuz konumdan varış noktası dahil 3 durak ekleyebilirsiniz. Böylece birlikte yolculuk yapacağınız arkadaşlarınızı bulundukları noktalardan alabilir ya da yolculuk yaptığınız arkadaşlarınızı istedikleri noktalara bırakabilirsiniz.

 

Yolculuk 40 TL tuttu, biz 3 kişiyiz, n’olcak şimdi?
 

İşte UBER siz hiç böyle küçük hesaplar yapmayın diye yolculuk bölüşme özelliğine sahip. Uygulamayı kullanan arkadaşlarınızı seçerek ücreti eşit bir şekilde bölüşebilirsiniz.
 

Varınca haber vermeye gerek kalmadı

Hepimizin merak ettiği birileri var, sevdiceğimizi UBER’e bindirdik ama aklımız onda mı kaldı? Bu endişelere gerek kalmadı ?? UBER’de yolculuk paylaşma seçeneği ile yaptığınız yolculuğu diğer kullanıcılara gönderebilirsiniz, böylece kullanıcı haritadan yolculuğunuzu izleyebilir, vardığınızda görebilir ??

 

Promosyonlar ve indirimli yolculuklar

UBER’in bizlere bir kıyağı da, ilk kullanımlarda geçerli 20 TL değerinde kodları bulunması. Uygulama menüsünde ödeme bölümündeki “Promosyon Kodu Ekleyin” kısmına tıklayarak “UBERAKAMPUS ” kodunu girerek siz de 20 TL indirim kazanabilirsiniz. Promosyon kodunuzu ekledikten sonra yolculuğunuzu planladığınızda indirim yolculuğunuzun tahmini ücretine yansıyacaktır. Örneğin; 45 TL tutan yolculuk 25 TL’ye düşerken, 18 TL tutarındaki bir yolculuk ücretsiz yapılacaktır.

 

Etiketler: Uber