Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Uludağ Üniversitesi Rektörü Ulcay’dan Mezunlara Müjde

3517 kez okundu
27 ekim 2015 salı

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, mezunların üniversite ile bağlarını koparmamaları için proje üretmeye çalıştıklarını söyleyerek, “Sadece mezunlar değil, emekli öğretim üyelerimiz için de aynı çatı altında misafir edeceğimiz bir yerimiz olsun istiyoruz. Bunu da yatırım planlarımıza aldık. Projeleri çiziliyor, yeni dönemde hizmete sokacağız” dedi.

Uludağ Üniversitesi Mezunlar Derneği (UMED) Başkanı Figen Dalgakıran Arat ve yönetim kurulu üyeleri, UÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Eray Alper de hazır bulundu.

Karşılıklı fikir alışverişinin gerçekleştirildiği ziyarette Uludağ Üniversitesi’nin yeni dönem vizyon ve projelerinden bahseden Rektör Prof. Dr. Yusuf Ulcay, göreve geldiği ilk haftadan itibaren üniversiteye yeni bir bakış açısı getirmeye çalıştıklarını vurguladı. Ulcay, “Kendimize 3. nesil üniversite hedefi koyduk. Bu hedef doğrultusunda plan, proje ve çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmaları yaparken de kentin tüm dinamiklerini dinliyoruz. Onların istek, öneri ve şikayetlerini de değerlendiriyoruz. İlk altı ay içerisinde kentin farklı kanaat önderi sivil toplum kuruluşu ile tam 12 toplantı düzenledik. Hepsinde de sadece onları dinledik. Bursa, üniversiteden ne istiyor bunu anlamaya çalıştık. Hepsini not ettik. Şimdi artık yeni dönemde kalıcı adımlar atmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Yeni dönemde kampus alanı içerisinde de çağdaş ve kullanılabilir bir yapılaşma modeline gideceklerini vurgulayan Ulcay, bu alanlar içerisinde özellikle dernek ve öğrenci kulüpleri kurulması için yerleşkeler yapacaklarını kaydetti. Uludağ Üniversitesi Mezunlar Derneği için de bir lokal oluşturmayı planladıklarını belirten Ulcay, “Sizleri de unutmadık. Üniversitemizde yeriniz olsun istiyoruz. Mezunların üniversite ile bağlarını devam ettirmesi için çalışıyoruz. Sadece mezunlar değil, emekli öğretim üyelerimiz için de aynı çatı altında misafir edeceğimiz bir yerimiz olsun istiyoruz. Bunu da yatırım planlarımıza aldık. Tüm bu anlattıklarımın mimari projeleri hazırlanıyor. İlerleyen dönemlerde hayata geçirecek ve sizlerin kullanımına sunacağız” diye konuştu.
UMED Başkanı Figen Dalgakıran Arat ise Uludağ Üniversitesi mezunları derneği olarak aktif çalışmalar yürütmeye devam ettiklerini söyledi. Rektör Ulcay’ın dernek yönetimine gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı mutlu olduklarını söyleyen Arat, “Dernekçilik demek aidiyet duygusu hissetmek demektir. Üniversitemizde yetişen çok önemli şahıslar var. Burası ile bağlarını koparmasınlar istiyoruz. Sadece mezunlar değil, emekli öğretim üyeleri için de dernek lokali projesinin olması bizleri çok mutlu etti. Rektörümüz Sayın Yusuf Ulcay’a bu çalışmaları için teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak Hürriyet

 

Etiketler: Üniversite Mezun