Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Uludağ Üniversitesi'nden Tüm Öğrencilere Çorba İkramı

3904 kez okundu
05 ekim 2015 pazartesi

Bursa Uludağ Üniversitesi (UÜ) yönetimi, yarından itibaren Görükle Kampüsü'ndeki tüm öğrencilere çorba ikramı başlatıyor. Merkez öğrenci yemekhanesinde hafta içi her sabah saat 08.00 ile 10.00 arasında 2 çeşit çorba ikram edilecek.

Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Ulcay, "Ailelerinin bizlere emaneti olarak gördüğümüz gençlerimize ücretsiz kahvaltı imkânı sağlayarak sağlıklı beslenmelerine destek verebilmek için böyle bir uygulama başlattık. Üniversite tarihinde bir ilk özelliği taşıyan uygulamamızla tüm öğrencilerimize her sabah hijyenik ve kaliteli bir kahvaltı yapabilme olanağı sunacağız." dedi.

Yeni yönetim olarak göreve gelmelerinin ardından yine bir ilk olarak kampüsteki öğrencilere akşam yemeği uygulaması başlattıklarını ve Ramazan ayı boyunca kampüste 35 bin kişiye ücretsiz iftar yemeği sunduklarını hatırlatan Rektör Ulcay, "Her zaman öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz. Tüm öğrencilerimizi bu hizmetimizden yararlanmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu. 

BELEDİYENİN ÜCRETSİZ ÇORBA DAĞITMASI SORUN OLMUŞTU

Nilüfer Belediyesi'nin iki yıldan beri UÜ kampüsü içinde ücretsiz çorba dağıtması sorun olmuştu. Öğrencilere destek olmak amacıyla iki yıldan bu yana Uludağ Üniversitesi Kampüsü'nde ve Görükle'de her sabah ücretsiz çorba, simit, poğaça ve çay ikramında bulunan Nilüfer Belediyesi'ne bu yıl Uludağ Üniversitesi Rektörlüğü'nden izin çıkmamıştı. 

Rektörlük kararından sonra öğrenciler, tepki için imza kampanyası başlatmıştı. 

Kaynak Cihan

Etiketler: Üniversite Öğrenci