Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Uluslararası Microsoft Imagine Cup Yarı Finalinde Türkiye'de Yarışacak

2941 kez okundu
27 mayıs 2015 çarşamba

Dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Microsoft Imagine Cup 2015 online yarı finaline, Türkiye’nin farklı üniversitelerden 4 öğrenci katılmaya hak kazandı. Türkiye adına yarışacak öğrenciler, ‘CloudCar by Desdenova’ isimli proje ile Microsoft Azure kullanarak otomobilleri olası arızalara karşı önceden uyarmayı ve daha akıllı hale getirmeyi amaçlıyor.
2003 yılından beri dünyanın farklı şehirlerinde düzenlenen ve dünyanın en büyük öğrenci teknoloji yarışmalarından Microsoft Imagine Cup 2015’te Türkiye’nin farklı üniversitelerinden katılan Kanber Demir, Sezgin Ege, Yavuz Gedik ve Hasret Soysal isimli öğrenciler yarı finalde yarışacak.  Dünya finali Microsoft’un Seattle’daki genel merkezinde yapılacak olan yarışmada kazanan öğrenci 50 bin dolarlık ödülün sahibi olurken, Microsoft CEO’su Satya Nadella ile de tanışma fırsatı yakalayacak. 
Bu yıl yine üç büyük yarışmaya ev sahipliği yapan Imagine Cup’ta öğrenciler, ‘Dünya Vatandaşlığı’, ‘Oyun’ ve ‘İnovasyon’ alanlarında geleceği şekillendirecek çözümler sunuyor.
Cloud Car ile araç arızalarını önceden tahmin edecekler
‘CloudCar by Desdenova’ isimli projeleriyle inovasyon dalında yarı finale kalan Türkiye ekibi, Microsoft’un bulut bilişim çözümlerini otomobillerde kullanarak ülkemizin önemli bir sorunu olan trafik kazalarını azaltmayı, araç bozulmalarını önceden tahmin etmeyi ve kazalar gerçekleştiğinde aracın olayla ilgili bilgileri yetkililere anlık göndermesini amaçlıyor. 

Microsoft Türkiye hakkında:        
Microsoft Türkiye, 1993 yılında altı kişiyle başladığı uzun maratonda, bugün 400’e yakın çalışanıyla birlikte koşuyor. Türkiye, aynı zamanda 79 ülkenin bulunduğu Microsoft Orta Doğu ve Afrika Bölgesi’nin de merkezi olarak yer alıyor. Microsoft, Türkiye’de de kurumlar ve bireylerin yeni ve önde olabilmeleri için, bilişimin tüm dünyada olduğu gibi, ülkemizde de en fazla yatırım yapılan alanlardan biri olması gerektiğine inanıyor. Kurulduğu günden bu yana yerelleştirme çalışmalarının yanı sıra eğitim, destek, çözüm ve güvenlik konularında da kapsamlı faaliyetler yürüten Microsoft Türkiye, yazılımlarıyla insanları ‘her zaman, her yerden ve her cihazdan’ bilgiyle buluşturuyor. Her bireye ve her ölçekteki şirketin farklı ihtiyaçlarına cevap verebilen Bulut Bilişim çözümleri ile bilgi teknolojilerinin yaygınlaşmasını hedefliyor. Microsoft Türkiye, 11 bini aşkın bilişim şirketinden oluşan ekosistemiyle Türkiye’nin bilişim gücü olmaya devam ediyor.

Etiketler: