Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Üniversite Öğrencilerinin Vize Zamanı Yaptığı 5 Saçmalık

5195 kez okundu
05 kasım 2015 perşembe

Öğrenci olan herkesin bildiği bir gerçek varsa o da sınavlardan önce yapmaması gereken işlerin yapılmasıdır. tam da ders çalışılması gereken zamanlarda akla gelen saçma sapan işleri o araya sıkıştırarak psikolojimizi rahatlatmaya çalıştığımız bariz bir gerçek. işte sınavlar öncesi yaptığımız saçmalıklardan bir kesit.

 

 

 

 

1- Evi baştan sona temizlemeye karar vermek

Öğrenci evleri ebediyyen pistir. ancak o ev eğer temizlenecekse zamanlama olarak vizelerden hemen öncesini seçmek gayet idealdir. tam derse oturulur, etrafın pisliği içe sinmez ve baştan aşağı temizlik yapayım da derse öyle başlayayım denir.

2- Durup dururken alakasız bir diziye başlamak

Öğrencilerin yaptığı saçmalıklarda top 10'a oynar. sen onca zaman izleme, tam vize zamanı diziye başla. olacak iş mi? bir de inadına o dizi güzel çıkar ve siz sezonları tek tek bitirirsiniz.

3- Asosyal şekilde takılırken birden gelen sosyalleşme isteği

Vize zamanına kadar bilgisayar başında zaman öldüren öğrenci vize zamanı birden bire sosyalleşmesi gerektiğini anlar. aynı psikoloji içerisindeki arkadaşlarıyla ortamlara akmaya karar verirler.

4- Tüm notları edinip bir köşeye atmak

Tüm notlar çektirilir, ancak çalışılmaz, onun yerine yapılacak başka işler mutlaka bulunur

5- Çalışma zamanı olarak vizeden bir gün öncesini seçmek

Çok iyimser olduğumuzun farkındayız. aslında çalışmak için bir gün öncesi değil, direkt olarak vize öncesindeki gece seçilir. sen onca boş zamanı temizlik yaparak, gezerek harca, son güne onca konuyu sıkıştır. olacak iş mi?

Neyse canım finaller var daha, o zamana çalışır geçeriz :)

Kaynak