Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Üniversiteli CV'leri Çöpe Gidiyor

3964 kez okundu
15 temmuz 2015 çarşamba

Anayasa Mahkemesi'nden, dershanelerin kapanmasını öngören kanunu iptal kararı geldi.

AYM'nin kararıyla 1 Eylül 2015 itibarıyla kapanması öngörülen dersheneler eğitim hizmeti vermeye devam edecek.

Anayasa Mahkemesi'nin bu kararı, bundan bir kaç gün önce, Azerbaycan devlet petrol şirketi Socar'ın Türkiye CEO’su Kenan Yavuz'un, YÖK'e ve yıllardır dershane mantığıyla adeta "test manyağına dönüştürülen" üniversite gençliğine yönelik sert eleştirilerini hatırlattı.

CEO KENAN YAVUZ NE DEMİŞTİ
"Gecekondu üniversiteler" ifadesi kullanan Yavuz, sanayi sektörü olarak kalifiye eleman bulamadıklarına vurgu yapmıştı.

"Gelen CV’leri çöpe atıyorum kapım üniversitelilere kapalı" diyen Yavuz, Twitter hesabından şu açıklamalarda bulunmuştu:

"YÖK denilen kurum aileleri ve çocuklarımızı kandırmaktan vazgeçmelidir. Üniversite! bitirip ortalığa dökülen milyonlarca genç var."

"ELİNE DİPLOMA ALAN.."
"Nitelikli ara işgücü bulamıyoruz. Üniversite bitirdim diye eline diploma alan,ben ne zaman müdür olacağım demeye başlıyor."

"Buradan YÖK'e sesleniyorum, gelecek üç yıl içinde binlerce meslek eğitimli işçi istihdam edeceğim. Üniversite mezunlarına ise kapım kapalı."

"Ailelere sesleniyorum, Sitcom Üniversitelere çocuklarınızı gönderip hayatlarını karartmayın. İş bulamazlar."

"Anadolu'nun köylerine uluslararası ilişkiler bölümü açan YÖK, yazık değil mi bu çocuklara, onlara ümit bağlamış ailelere?"

"GECEKONDU ÜNİVERSİTELER KURULUYOR"
"Üzülerek söylemek zorundayım, lütfen bana Üniversite! mezunu CV yollamayın. Bakmadan çöpe atıyorum."

"YÖK eğer talep ederse, çöpe attığım Üniversite mezunlarının CV'lerini kendilerine hediye edebilirim. Çöp kutum dolu zira."

"Gecekondu üniversiteler kuruluyor. Buralardan mezun çocuklarımız ve ailelerin beklentileri yükseliyor. Sonrası ise vahim."

"Meslek Yüksek Okulları ve teknik meslek eğitimi teşvik edilmeli, teknik olmayan Meslek Yüksek Okulları kapatılmalıdır."

Kaynak Ensonhaber

Etiketler: Üniversite Cv