Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Üniversiteyi Bitirmeden Terk Ederek Müthiş Bir Kariyere Ulaşmış 11 Ünlü

18329 kez okundu
14 nisan 2015 salı

İlgi çekici bir konuyu size listeledik. Evet her ne kadar bu ünlüler üniversiteyi bitirmeden terk ederek başarıya ulaşmış olsa da sizin yine de aklınızda olsun, bitirmeden ayrılan onbinlerce insan da bu başarıyı yakalayamadı...

1
Marc Zuckerberg

Artık neredeyse tanımayan insanın kalmadığı Facebook'un genç kurucusu Marc Zuckerberg, kurduğu sitenin hızlı büyümesinden dolayı işlerini aksatmamak için Harvard Üniversitesi'ni terk etmişti...

2
Michael Dell

Dünyaca ünlü Dell şirketinin kurucusu ve şu anda da CEO'su olan Michael Dell, Texas Austin Üniversitesi'nden diploma almaya hak kazanmayı beklemeden ayrılmıştı. Dell, direkt olarak iş dünyasına atılmıştı.

3
Paul Allen

Çok yakından tanıdığımız ortağı Bill Gates ile birlikte Microsoft'u kuran Allen, iş dünyasına atılmak için Washington Devlet Üniversitesi'nde iki yıl okuduktan sonra okulu bıraktı.

4
Bill Gates

Paul Allen'dan bahsedip de Bill Gates'i atlarsak olmaz. Gates, pek de hafife alınamayacak bir diplomayı reddederek üniversiteden ayrılmıştı.

Tabii hemen söyleyelim, okulun ismi Harvard'dı...

5
Lawrance Ellison

Dünyaca ünlü Oracle'ın kurucusu, yazılım uzmanı Ellison, üvey annesini kaybettiği zamana denk gelen final sınavlarına giremediği için İllinois Devlet Üniversitesi'nden ayrılmıştı. Bugün, ABD'nin en zengin insanları arasında yer alıyor.

6
Matt Damon

Şaşırdınız mı?

Bu seferki ünlümüz yazılım şirketi kurmak için değil, oyunculuk hayallerini sürdürmek için okulunu yarıda bırakarak ayrılmış. Bıraktığı üniversite de, Harvard.

7
Steve Jobs

Oregon'daki Reed College'e başvurmuş ve bir süre eğitim almış olan Apple kurucusu, bir dönem sonra oradan ayrılmıştı.

Sonrası malumunuz...

8
Steven Spielberg

Dünyaca ünlü yapımcı ve yönetmen Spielberg de, Kaliforniya Devlet Üniversitesi'ni terk eden ünlüler arasında. Gerçi tam 31 yıl sonra veremediği bir kredi yüzünden kaçırdığı diplomayı inat edip almış.

9
Ashley Judd

Ünlü ve güzel oyuncu Judd, Kentucky Üniversitesi'nde Fransız Dili ve Edebiyatı okurken, oyunculuk kariyeri için üniversitesini terk etmiş.

10
Oliver Stone

Pek sevdiğimiz yönetmen Oliver Stone da Yales Üniversitesi'ni bitirmeden ayrılan ünlüler arasında. Ama onun nedeni sinema kariyeri değil, kendisi Vietnam savaşına katılmak için ABD ordusuna yazıldığı için okuldan ayrıldı ve bir daha da o okula geri dönmedi.

11
Denzel Washington

Ünlü oyuncu da, yaz kamplarında çalışarak para kazanmak için okulunu terk etmiş. Fordham Üniversitesi.

Etiketler: