Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Vimsa Otomotiv Öğrenci Bursları Başvuruları

6230 kez okundu
14 ağustos 2015 cuma

Vimsa Otomotiv Bursları Üniversite öğrencilerine verilecek bursları kapsar. Burslar Başarı, Öğrenci Destek Bursu ve Staj Desteği Bursu olarak üçe ayrılır.

Başarı Bursu
Üniversiteyi yeni kazanmış ve üniversitede okuyan öğrencilere verilen burslardır. Bu bursu belirli bir başarı sınırına göre verilir.

Üniversiteye Hoş geldin Bursu
Şanlıurfa’da yaşayan ve ÖSYS ile herhangi bir Üniversiteye yerleşen öğrencilere verilen burslardır.

Bu burs için sınava girerek Üniversiteye yeni kayıt yapmış olma zorunluluğu vardır. Başvuru formunu dolduran ve burs almaya hak kazanan öğrencilerin ÖSYM’den alınan sınav sonuç belgesini kurumumuza iletmeleri gerekmektedir. Aksi halde burstan faydalanamazlar

Bu bursu 9 ay süreyle geçerlidir. Burs Ekim ayından itibaren 9 ay boyunca kişinin banka hesabına yatar. Bu 9 aylık sürecin ara döneminde burs alan öğrencinin Vimsa Otomotive transkriptini vermesi gerekmektedir. Bu ara dönemde yarı yıl not ortalaması 2.50 den aşağı olmaması gerekmektedir. Dönem ortalaması 2.50 nin altına kalan öğrencinin bursu Şubat Ayında kesilir. Belge 1 Şubata kadar kuruma gönderilmelidir.

Başvuru için gerekenler;

Online ya da diğer yollar ile başvurunu formunu doldurmuş olmak. Başvurular Başvurusu kabul edilen öğrencilerin

ÖSYM sınav sonuç belgesi
Son 1 hafta içerisinde alınmış öğrenci belgesi
Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Adli sicil kaydı belgesi
Yapı Kredi Bankasından açılmış hesap cüzdanı fotokopisi
Bu burs yalnızca 9 ay verilir. Bu bursu alan öğrencilerin Başarı Bursu için başvurma hakkı bulunmaktadır.

Başarı Bursu
Sadece Harran Üniversitesinde lisans veya ön lisans programlarının birinci sınıfını bitiren öğrencilerin başvurabileceği burstur. Bu bursa başvurmak için öğrencilerin aşağıda yer alan fakültelerde öğrenim görmesi ve not ortalamasının belirlediğimiz not ortalamasının üstünde olması gerekmektedir.

Fakülte    En Düşük Not Ortalaması
Fen Edebiyat Fakültesi    2.60
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi    2.80
Eğitim Fakültesi    2.80
Mühendislik Fakültesi – Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi    2.50
Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu    2.80
Diş Hekimliği Fakültesi    2.60
Eczacılık Fakültesi    2.60
Hukuk Fakültesi    2.50
Tıp Fakültesi    2.50
Sağlık Meslek Yüksek Okulu    2.80
Ön Lisans Programlarının Tümü    2.75
Yukarıda ki tabloda belirtilen şartları sağlayan öğrenciler Başarı Bursu için başvuru da bulunabilir.

Bu burs 9 ay süreyle geçerlidir. Burs Ekim ayından itibaren 9 ay boyunca kişinin banka hesabına yatar. Bu 9 aylık sürecin ara döneminde burs alan öğrencinin Vimsa Otomotive transkriptini vermesi gerekmektedir. Bu ara dönemde yarıyıl not ortalaması fakülteye bakılmaksızın 2.50 den aşağı olmaması gerekmektedir. Yarı Dönem ortalaması 2.50 nin altına kalan öğrencinin bursu Şubat Ayında kesilir. Belge 1 Şubata kadar kuruma gönderilmelidir.

Bu burs her yıl Ekim ayında başlar ve Haziran ayında biter. Burs alan öğrencilerin her yıl 25 Temmuza kadar üniversite öğrenci işlerinden alacakları transkriptleri kurumumuza göndermeleri gerekmektedir. Bursun devamı için öğrencinin Not ortalaması yukarıdaki tabloda ki istenilen düzeyin üstünde olması gerekmektedir.

Başvuru için gerekenler;

Online ya da diğer yollar ile başvurunu formunu doldurmuş olmak. Başvurular Başvurusu kabul edilen öğrencilerin

Son 1 hafta içerisinde alınmış transkript belgesi
Son 1 hafta içerisinde alınmış öğrenci belgesi
Nüfus Cüzdanı fotokopisi
Adli sicil kaydı belgesi
Yapı Kredi Bankasından açılmış hesap cüzdanı fotokopisi
Staj Destek Bursu
Üniversitelerin Mühendislik Fakültesi ya da İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde okuyan ve 2. 3. ve son sınıf öğrencilerin başvurabileceği bir burs şeklidir. Bu burs programında öğrence Vimsa Otomotivde sigortalı olarak staj programına alınır.

Bu bursa başvurmak isteyen öğrencilerin not ortalamasının en az 2.00 olması gerekmektedir. Başvurusu kabul olan öğrencileri Vimsa Otomotivde yaz döneminde 1 aylık staja alınır. Staja alınan öğrencilerin asgari ücretin yarısı düzeyinde maaşa bağlanır.

Bu başvuru için gerekenler;

İlk olarak Online ya da diğer yollarla başvuru formunu doldurmuş olmak gerekmektedir. Başvurusu onaylanan öğrencilerin

Son bir hafta içerisinde alınmış onaylı transkript belgesi
Son bir hafta içerisinde alınmış öğrenci belgesi
Adli sicil kaydı belgesi
İle mülakata katılması gerekmektedir. Mülakattan başarılı olup staj yapmaya hak kazanmış öğrencilerin,

Yapı Kredi Bankasına ait hesap numarası
5 adet fotoğraf
Belgesini bildirilen tarihte Vimsa Otomotive getirmesi gerekmektedir.

Bursların Duyuruları ve Başvuru Şekilleri
Burslara internet üzerinden ya da Vimsa Otomotivden başvuru yapılabilir. Başvuru duyurusu her yıl Ağustos ayında duyuruya çıkar. 31 Ağustos burs başvurularının son tarihidir. Başvuru sonuçları 10 Eylüle kadar duyurulur. Başvuruları kabul olan öğrencilerinden istenilen belgeler 20 Eylüle kadar kuruma gönderilir. Gerekli belgelerini göndermeyen öğrencilerin bursları iptal edilir. Bursu iptal olan öğrencilerin yerine yeni öğrenciler 22 Eylüle kadar seçilir ve belgeleri en geç 28 Eylüle kadar kuruma gönderilmelidir. Bu işlem sadece Üniversite giriş puanı ve başarı bursu için geçerlidir.

Staj destek bursu için duyurular 1-31 Mart tarihleri arasında yazılı başvuru duyuruya çıkar. Yazılı Başvurular 31 Marta sona erer. Yazılı başvuruları kabul edilen öğrenciler 1-30 Nisan arasında sözlü mülakata çağırılır. Tüm bunların sonunda Mayıs ayı içerisinde staj destek bursu sonuçları açıklanır. Stajlar 1 Temmuz ile 19 Eylül arasında bir ay olacak şekilde yapılır.

Kaynak Burshaberleri

Etiketler: Burs Öğrenci Başvuru