Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

WhatsApp Kurucusu Jam Koum’dan Hayata Ve İş Dünyasına Dair 9 Söz

5992 kez okundu
04 mayıs 2015 pazartesi

Her gün kullandığımız WhatsApp'in kurucusu Jan Koum, 38 yaşında. Koum Yahoo'da çalıştığı süre boyunca altyapı ve güvenlik mühendisliği yapmış. Sonrasında da kendi uygulaması için çalışmaya başlamış. LinkedIn'deki profilinde belirttiğine göre Koum 1995 yılında MVHS'den mezun olmuş ve San Jose Üniversitesi'ni bitirmeden bırakmış. Bakalım hayata ve iş yaşamına nasıl bakıyor?

1

 

"19 Yaşıma gelene kadar hiç bilgisayarım olmadı. Fakat abaküsüm vardı ve onunla vakit geçiriyordum."

2

"Etrafımda birçok başarılı fikir bulan insan görüyorum. Ama siz onların ürünlerini hiç görmüyorsunuz çünkü sonuna kadar devam etmeden mücadeleyi bırakıyorlar."

3

"Reklamcılık geliştiğinde, kullanıcılar, yani siz, ürünün kendisi haline geldiniz."

4

 

"Herkes bir firma kurabilir ve onu başkasına da satabilir. Bu sizi çok özel biri yapmaz. Çok müthiş biri de yapmaz. Normal bir durumdur."

5

"Pazarlama ve basın sürekli toz kaldırıyorlar. O kalkan tozlar da sizin gözünüze giriyor ve esas görmeniz gerekeni yani ürünü göremiyorsunuz."

6

"Ben, reklamcılığın varolmadığı topraklarda büyüdüm."

7

"Telefonlar artık hayatımızın bir parçası haline geldi. Ben o aletlerde reklama çok sıcak bakmıyorum. İnsanlar sevdikleri ile yazışırken araya reklam sokmak çok mantıklı bir hareket değil."

8

"Benim büyüdüğüm topraklarda, yani Rusya'da, annem ve babam aralarında dahi telefonla özgürce konuşamazdı. Duvarların kulakları vardı. Her şey dinleniyordu."

9

"Sadece tek bir ürün yaratmak istedim. Sadece tek bir şeyi başarmak.

Ama çok güzel bir ürünü çok başarılı bir şekilde yaratmak!"

Etiketler: