Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X
HABERLER
KAMPÜSTEN
YORUMLAR
KÜNYE
ÜYELER
Kuruluş: 1911
Öğrenci Sayısı: 34417
Rektör: Prof. Dr. Bahri ŞAHİN

YORUMLAR

Eda Andoğlu
5 yıl önce
İktisat ya da nam-ı diğer ekonomi bölümünde 2.senemi bitirdim. Genel olarak bölümümümden çok memnunum. Henüz bölüm derslerinin çoğu başlamamış olmasına rağmen şu ana kadar gördüğüm kadarıyla hem işletme bölümüne göre daha analitik ve sayısal hem de sözel bölümler gibi teorik ve teknik içerikler var. Mezun olan arkadaşlarımızın farklı farklı sektörlerde rahatça iş bulabildiğini görüyoruz. Hocalarımız da genel olarak oldukça yetkin

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Okulun iki kampüsü var. Davutpaşa için Aksaray-Havalimanı metrosuna binerek kolayca kampüse gelebilirsin. Yıldız Kampüsü’ne geleceksen en basiti Zincirlikuyu’dan Beşiktaş otobüslerine binmen olacaktır.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Yıldız Kampüsü’ndeysen Ptt’nin hemen yanında fotokopi merkezi vardır, kampüs içindeki yerlerden de fotokopi çektirebilirsin. Davutpaşa’da ise sıra beklemek istemezsen yemekhaneyi tercih etmelisin. Ders notlarını okula yakın fotokopi merkezlerinde bulabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Yıldız’da orta bahçede bulunan yemekhanede, Davutpaşa’da Fen Edebiyat Fakültesi çıkışındaki yemekhaneyi tercih edebilirsin. Hem yemekleri güzeldir, hem de ucuzdur. Yıldız’da alternatif yer ararsan Eyfel ve Tonoz Cafe’ye gidebilirsin. Beşiktaş’ta Balkan Lokantası’na gidip uygun fiyata bol çeşitte sulu yemek yiyebilirsin.
Ev alışverişinde taze meyve sebze için semt pazarını, market alışverişlerini öğrenci kesesinin dostu BİM, Şok, A101 gibi yerleri tercih etmelisin. Kıyafet alışverişi için Kadıköy Çilek Sokak, İstiklal’deki pasajlarda birçok butik vardır, uygun fiyata gardırobuna yeni şeyler ekleyebilirsin. AVM cenneti İstanbul’da elini sallasan illa birisine çarparsın, bunları gezerek kendine uygun yeri seçebilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
Davutpaşa Kampüsü’nün içinde Fatih Sultan Mehmet Yurdu var, bu yurt çıktıysa mutlaka kalmalısın, hem ulaşım hem de olanakları güzeldir. Yıldız için ise en yakın yurt Abdi İpekçi Yurdu’dur. Ama Yıldız Kampüsü’nde okuyorsan en mantıklısı arkadaşınla eve çıkmaktır.

İstanbul’da ev bulmak zor olabilir. Yıldız için en ideal yerler Mecidiyeköy, Beşiktaş ve Gültepe, güne vapur sefasıyla başlamak isteyenlere de Üsküdar’ı önerebiliriz. Davutpaşa için Bahçelievler ve Şirinevler’de ev bulabilirsin. En yakın spotçular Yeni Bosna’dadır. Evde uzun yıllar kalmak istersen Bayrampaşa Forum İkea’ya da bakabilirsin.

Kampüs Gezgini
6 yıl önce
İstanbul’da cafe bulmak oldukça kolaydır, her semtte gidebileceğin güzel yerler vardır. Kafe Pi, Beşiktaş’ta Barbaros Cafe en çok tercih edilenler arasındadır. Nargile için yegâne semt Tophane’dir. Hemen her semtte bulunan Mado, Starbucks, Kahve Dünyası gibi zincir mekânları da tercih edebilirsin.

Avrupa Yakası’nda eğlencenin merkezi Taksim’dir, adım başı farklı bir mekan vardır. Kendi zevklerine uygun olan yerleri zamanla keşfedebilirsin. Anadolu yakasında ise Kadıköy ve Caddebostan’da güzel mekânlar bulabilirsin.