Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Youtube'un mobil uygulamasına mesajlaşma özelliği geliyor

5640 kez okundu
20 mayıs 2016 cuma

Popüler video içerik kanalı Youtube'un kullanıcılarına yeni bir süprisi var. Teknoloji devi kullanıcıların mobil uygulamada daha uzun vakit geçirmeleri için ses getirici bir yenilik üzerinde çalışıyor. Bu yeni özellik sayesinde artık kullanıcılar uygulama üzerinden birbirleri ile mesajlaşabilecekler.

Youtube tarafından yayınlanan bilgiye göre kullanıcıların site üzerinde ortalama 40 dakika geçiriyor ve bu sürenin ABD’deki kablolu yayın yapan TV kanalların ortalamasından bile uzun olduğunu belirtiliyor. Kullanıcılarını özellikle mobilde daha fazla uygulama içinde tutmak için şirket bunun için önemli bir adım atarak mesajlaşma özelliğini uygulamasına getireceğini duyurdu. Bilindiği gibi kullanıcılar sıkça Youtube videolarını çeşitli mesajlaşma uygulamaları üzerinden birbirleriyle paylaşıyorlar.

Youtube’ta buradaki kesintiden azaltarak etkileşimi daha kolay hale getirmek ve oturum sürelerini uzatmak için mesajlaşma özelliğini geliştiyor. Aslında şirketin bu yeni özelliği sınırlı bir kullanıcı kitlesi için kullanıma açılmış durumda yani özelliklik aktif olarak test ediliyor. Ancak Youtube yetkilileri henüz bu yeni özelliğinin tüm kullanıcılara ne zaman açılacağını açıklamadı.

Etiketler: Youtube Mesajlaşma