Bu site kullanıcı deneyimini iyileştirmek için çerez kullanmaktadır. Detay için tıkla!
X

Evde Kal Kampüslü! Sizler İçin İzlenmesi Gereken Dizileri Seçtik

4258 kez okundu
10 nisan 2020 cuma

Hepimiz çok bunaldık, sıkıldık… Bu dönem de yapılabilecek en güzel şey dizi/film izlemek diye düşündük ve evden çıkamadığımız bu karantina günlerinde izleyebileceğiniz en iyi dizileri sizler için seçtik .

1-Breaking Bad

Breaking Bad, ABD drama televizyon dizisidir. 50 yaşında, lisede kimya öğretmeni olan Walter White (Bryan Cranston), maddi açıdan ailesinin gereksinimlerini karşılayabilmek için araba yıkamacısında ek iş yapmaktadır ancak bir süre sonra ileri derecede akciğer kanseri olduğunu ve çok kısa bir ömrünün kaldığını öğrenir. Dizide Walter White ailesine para bırakabilmek için, uyuşturucu yaptığını bir rastlantı sonucu öğrendiği eski öğrencisi Jesse Pinkman (Aaron Paul) ile birlikte metamfetamin işine girer. Kimya konusunda çok başarılı işlere imza atmış öğretmen ile uyuşturucu piyasasını iyi bilen eski öğrencisi, yüksek kalitede ve saflıkta metamfetamin üreterek uyuşturucu ticaretine başlarlar. Walter White'ın bundan sonraki geleceği, yaşanan olay örgüsüyle birlikte sadece kendisini ve ailesini değil, beraberinde tanıdığı/tanımadığı herkesin geleceğini değiştirecektir.

2-Mindhunter

Mindhunter, 13 Ekim 2017 tarihinde Netflix'te başlayan bir Amerikan suç drama internet dizisi. Konusu, Mark Olshaker ve John E. Douglas yazarları tarafından kaleme alınan Mind Hunter: Inside FBI’s Elite Serial Crime Unit romanı üzerinedir. Dizinin yapımcılığını birçok kişiyle birlikte David Fincher ve Charlize Theron üstlendi ve 13 Ekim 2017'de Netflix'te ilk sezonu yayınlandı. Dizideki hikâye 1979 yılında geçmektedir — Federal Soruşturma Bürosu'nda gelişmekte olan kriminal psikoloji ve kriminal profil çıkartmanın erken yıllarında  ve devam etmekte olan davaları çözebilmek için hapishanedeki seri katilleri sorgulayan, Jonathan Groff ile Holt McCallany tarafından canlandırılan iki tane FBI ajanı etrafında dönmektedir.

3-Unorthodox

Unorthodox ,26 Mart 2020'de Netflix'te çıkış yapan bir Alman-Amerikan drama televizyon mini. 19 yaşındaki Yahudi Esty adlı hamile kaldıktan sonra bu düzene alışamayıp Almanya’ya kaçar, annesinin yaşadığı Berlin'e taşınır ve laik bir yaşamı sürdürmeye, bir müzik konservatuarında ders almaya çalışır.  Hamile olduğunu öğrenen kocası, Rabbi'nin emriyle kuzeni ile birlikte Berlin'de onu bulmaya çalışır.

4-Grace and Frankie

Dizide emekli bir kozmetik moğolu olan Grace ve kocası Robert ve Sol'un San Diego'da başarılı boşanma avukatları olan hippi sanat öğretmeni Frankie izliyor . Grace ve Frankie'nin hayatı, Robert ve Sol'un birbirlerine aşık olduklarını ve eşlerini terk ettiklerini duyurduklarında tersine döner. Şimdi, özellikle birbirlerini hiç sevmeyen kadınlar, birlikte yaşamak ve bir araya gelmeyi ve zorluklarla başa çıkmayı öğrenmek zorunda kalıyorlar.

5-After Life

After Life, Ricky Gervais yapımcılığını ve yönetmenliğini yaptığı kara mizah türündeki İngiliz internet dizisi. İlk bölümü 8 mart 2019 tarihinde Netflix'de yayımlanmıştır. Mükemmel bir hayata sahip olan Tony, eşinin ani ölümünün ardından depresyona girer ve radikal bir karar alır. Tony artık insanlara ve kendisine, içinden geldiği şekilde davranmaya başlar. Kendisi de dahil hiçkimseyi umursamayan Tony’nin bu hali çevresindekileri endişelendirir. Tony bu yanını “süper güç” gibi kullanmaya devam ederken diğer tarafta arkadaşları onu eski haline çevirmeye çalışacaktır.

6-Anne with an E

Lucy Maid Montgomery’nin ‘Anne with Green Gables‘ kitabından uyarlanan dizide, anne ve babasının ölümü ile kimsesiz kalan bir kızın hikayesini konu ediyor. Anne Shirley, anne ve babasının ölümü sonrasında kimsesiz kalan bir kızdır. Hayatına bir yön vermeye çalışan küçük kız, yaşadığı tatsızlıklardan sonra evlenmemiş yaşlı bir kadın ve onun erkek kardeşi ile birlikte yaşamaya başlar. Green Gables kasabasındaki yeni hayatına alışmaya çalışan Anne, sevgi dolu kalbi ve zekası ile karşısına çıkan zorlukların üstesinden gelmeye çalışır.

7-Love, Death & Robots

 Netflix'te yayınlanan animasyon, bilimkurgu ve antropolojik bir dizidir.15 Mart 2019 tarihinde ilk sezon 18 bölüm olarak yayınlanmıştır. Dizinin yapımcılığını Joshua Donen, David Fincher, Jennifer Miller, ve Tim Miller üstlenmektedir. Her bölüm farklı bir yerde ve farklı bir konu üzerinde durmaktadır. Dizi 1981 yılında yayınlanan bilimkurgu robot filmi olan Heavy Metal'dan esinlenilmiştir.

8-Atypical

Atypical Otizm spektrum bozukluğu olan 18 yaşındaki Sam Gardner'in (Keir Gilchrist) hayatını anlatan Netflix yapımı dizi.

9- Rick and Morty

Rick and Morty Justin Roiland ve Dan Harmon tarafından Adult Swim için yaratılan bir yetişkin animasyon televizyon dizisidir.Dizi, kendi zamanlarını aile hayatı ve boyutlar arası yolculuk arasında bölüştürmüş alkolik bilim insanı Rick ve onun torunu Morty'nin maceralarını anlatır.

10-The Assassination of Gianni Versace

Dizi 1997 yılında evinin merdivenlerinde hayatını kaybeden Gianni Versace’nin ölümünün ve katilinin merak uyandıran hikayesini keşfettiniz mi? “American Crime Story”, ikinci sezonunda şok edici bir cinayetin tozları arasında bir katilin öyküsünü, medyanın ve şöhretin yok edici yüzünü dramatik ama gerçekçi bir anlatımla paylaşıyor.

Etiketler: Eğlence Sanat